همه چی اینجا پیدا میشه

کلیه مطالب برتر جهان

همه چی اینجا پیدا میشه

کلیه مطالب برتر جهان

همه چی اینجا پیدا میشه

برترین مطالب از سراسر جهان

طبقه بندی موضوعی
  • ۰
  • ۰

برای اجاره و یا راه اندازی کسب و کار ر ارمنستان به خصوص در حوزه (کشاورزی) با متخصصین ما در ایروان در تماس باشید.

ارمنستان کشوری مدرن و با رشد سریع است که دارای تاریخ و سنت های غنی ، طبیعت زیبا ، غذاهای عالی ، مالیات کم ، میزان جرم و جنایت و هزینه های پایین زندگی است. املاک در مرکزی ایروان به دلیل رشد اقتصادی در سال 2018-2019 34.5 درصد افزایش یافته است. خارجی ها مجازند 100٪ صاحبان املاک و مستغلات در ارمنستان می توانند از فرصت های سرمایه گذاری استفاده کنند. به طور کلی ارمنستان معاملات املاک و مستغلات ، سود سرمایه ، هدایا یا وراث را مالیات نمی دهد. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات همچنین می تواند مزایای مهاجرت ، مانند اقامت یا تابعیت را اعطا کند.

یک وکیل محلی آگاه می تواند به شما کمک کند در فرایند سرمایه گذاری حرکت کنید ، از مشکلات جلوگیری کنید و خطرات را به حداقل برسانید. کمک حقوقی می تواند در فرآیند بررسی های دقیق ، بررسی اسناد و تهیه اسناد ، پرداخت ها ، ثبت نام ها و غیره بسیار ارزشمند باشد. لطفا برای ارزیابی رایگان پرونده خود با ما تماس بگیرید.

 

دامپروری یکی از شاخه های پیشرو در بخش کشاورزی ایران است. طی سالهای گذشته تقریبا 40٪ از محصول ناخالص کشور از دامداری دریافت می شود

 

کشاورزی و دامداری در ارمنستان به اوایل دوره سرخپوشان بر می گردد که اشکال بدوی از فعالیت های کشاورزی در سرزمین های عظیم ارتفاعات ارمنستان که بین آسیای صغیر و فلات ایران پدید آمده اند ، ظاهر شد. دامپروری در دوره نوسنگی و اوایل عصر برنز شروع به توسعه کرد. از آن زمان دامداری اهمیت حیاتی پیدا کرد و از هزاره دوم و سوم قبل از میلاد دامپروری شغل اصلی مردم شد. دامداری در ارتفاعات ارمنستان موجب ایجاد ارزشهای تاریخی و فرهنگی شد. گفتنی است ، قرنها پس از ایجاد الفبای ارمنی (405 A.C.) صفحات نسخه های خطی قدیمی ارمنی (پارگمنت) از پوست به خوبی پردازش شده گوساله های تازه متولد شده ساخته شده است. فرشهای دستباف ارمنی قدیمی که از پشم گوسفندان پرورش یافته در ارتفاعات ارمنستان ساخته شده بودند ، با کیفیت عالی مشهور بودند و به خاورمیانه ، هند و اروپا صادر می شدند. -

 

وجود گونه های وحشی حیوانات اهلی ثابت می کند که ارمنستان مهد پرورش حیوانات کشاورزی است. گوسفندهای وحشی ، بز و گراز در این کشور وجود دارد که شاید اجداد وحشی حیوانات اهلی معاصر هستند. گفت و گو درباره "وجود استدلال در بین حیوانات" از Metrodoris در ارمنستان بسیار مشهور بود. مورخان ارمنی یزنیک کوهباتی ، یگیسه ، Movses Khorenatsi به موضوعات مربوط به حیوانات پرورش یافته در آرمینه ، وراثت و غرایز آنها پرداختند. در قرن 5 اثر بارسق کساراتی "Vetsorits" به ارمنی ترجمه شد که تولید مثل و غرایز حیوانات توصیف می شد. عشق به حیوانات در فرهنگسرای ارمنی و به ویژه در حماسه ارمنی ارمنی داوود ساسون و همچنین در بسیاری از پری ها ، داستان ها و ترانه ها بیان شد که از یک نسل به نسل دیگر قرن ها با گفتار شفاهی می گذشت.

 

در حال حاضر دامپروری در ارمنستان بخشی است که دارای شاخه های توسعه یافته است و در کنار آن با تکنولوژی های سنتی از تکنولوژی های مدرن نیز استفاده شده است که سازگاری نژادهای مختلف دامی کشاورزی را با شرایط اقلیمی محلی فراهم می آورد.

 

 

 

دامداری

 

پرورش گاو شاخه پیشرو دامپروری در ارمنستان است. 95٪ شیر و تقریبا 55٪ گوشت در ارمنستان به دلیل دامپروری تولید می شود. 93٪ از گاوها در ارمنستان پرورش داده می شوند و از نظر شیر و گوشت گاو قهوه ای قهوه ای مناسب با شرایط اقلیمی محلی هستند. گونه های هولشتاین ، براون سوئیس ، سیمنتال ، سیاه نیز در ارمنستان پرورش می یابند. حدود 170 مزرعه و مزارع جمعی به دامداری مشغول هستند.

 

در مناطق کم ارتفاع کشور ، گاوها اکثر سال ها در غرفه ها نگهداری می شوند ، در حالی که در مناطق کوهستانی و فرعی کوهستان معمولاً از سیستم مسکن غرفه رایگان استفاده می شود. بیشترین غلظت دام در مراتع Gegharkunik و Syunik و سپس به مناطق شیرک و لری می رسد.

 

شجره نامه و ویژگی های بازده نژادهای پرورش یافته در ارمنستان سالهاست که با استفاده از براون سوئیس تهیه شده است. اولین ایستگاه های شجره نامه مستقر در کشور به سالهای 30 تا 30 قرن 20 برمی گردد و مناطق تاشیر (کالینینو سابق) و استپاناوان از استان RA لری مراکز سنتی پرورش دام بودند.

 

در حال حاضر بخش دامپروری تمایل روز افزون به سرمایه گذاری و بکارگیری فناوریهای نوین را نشان می دهد که بیشتر در استان سیونیک به نمایش گذاشته می شود.

 

بیش از 10 مزرعه پرورش گاو شیری در کشور وجود دارد که از این میان شرکت های "Agroholding ارمنستان" OJSC ، "Vamaks" LLC ، "مزرعه شجره نامه Arzni" OJSC و "Multi Agro" LLC از شرکت های پیشرو هستند. مزارع پرورش دام "واماکس" LLC و "آگراولدینگ ارمنستان" OJSC واقع در استان سیونک نه تنها در ارمنستان بلکه در منطقه بی نظیر هستند.

 

تلیسه شجره نامه در سال 2015 وارد خواهد شد. در ماه می و ژوئن سال جاری پیش بینی می شود 257 راس تلیسه شجره نامه هولشتاین و براون سوئیس از جمهوری اتریش وارد کنند.

 

برای توسعه دامپروری در ارمنستان ، دولت جمهوری اسلامیکل طرح "دامپروری" را تصویب کرد که در چارچوب آن 2000 رأس تلیسه هولشتاین ، براون سوئیس ، سیمانتال وارد شده و به 60 واحد تجاری مشمول پرداخت اقساط به آنها ارائه می شود. سالانه 1500 راس گوساله با ارزش بالا تولید می شود که بخشی از آن برای تولید مثل گله ها استفاده می شود و مابقی در کشور به سایر مزارع دامداری فروخته می شود.

 

پرورش گوسفند

 

پرورش گوسفند یکی از شاخه های سنتی دامپروری در ارمنستان است. قرن ها به دلیل انتخاب کارآمد ، چندین گونه بومی که بطور استثنایی با شرایط آب و هوایی محلی سازگار شده اند ، با موفقیت در ارمنستان از جمله مازک ، بوزاخ ، قره باغگسی و بالباح پرورش می یابند. بالاتر از آن ، فروشندگان ارمنی یک گوسفند نژاد جدید پشم متوسط ​​پرورش دادند. نژاد جدید دارای پشم نیمه خشن سفید است که ماده اولیه خوبی برای تولید فرش است.

اجاره زمین در کشور ارمنستان چگونه است ؟


اجاره زمین در ارمنستان :  با عرض سلام و وقت بخیر؛خیلی از هموطنان و دوستان بابت اجاره زمین و راه اندازی کسب و کار کشاورزی سوالاتی میپرسند که امروز به بخشی از این سوالات پاسخ خواهیم داد که امیدوارم مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد.کشور ارمنستان با توجه به اینکه کشور کوهستانی میباشد و دارای آب و هوای سرد و بارانی و تابستان های گرم دارد برای متخصصین کشاورزی حائز اهمیت میباشد ولی در قسمت های مختلف این کشور زمین های مخصوص کشت به خصوص (گلخانه)بازار به خصوصی دارد که علاقه مندان به کسب و کار در این زمینه(مهندسین کشاورزی) دعوت به همکاری یا کار به صورت خصوصی با اجاره زمین انجام خواهد شد.

شرایط گرفتن زمین اجاره ای و نکات مهم
اجاره زمین در قسمت های مختلف کشور از لحاظ موقعیت و متراژ تقسیم بندی میشود
هزینه اجاره زمین بستگی به متراژ و موقعیت آن دارد
زمین کشاورزی به هیچ وجه فروخته نمی شود (به اتباع غیر ارمنی)
مجوز رسمی از اداره جهاد کشاورزی ارمنستان
ثبت شرکت و هندل مسایل اداری به عهده مهرگان میباشد
اجازه کار الزامی است (گرفتن اجازه کار به عهده متخصصان مهرگان میباشد)
اجاره ۱ ساله یا بیشتر از ۱ساله قرار داد رسمی در دفتر مهرگان (واقع در ایروان) انجام میشود
اجاره هر زمین سالانه با توجه به متراژ و هزینه آب و برق انجام میشود.

  • ۹۹/۰۴/۱۹
  • فرشاد یعقوبی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی